• Wizyta tatusia Aleksa u Piesków

• "Pieski" gościły (22.09) u siebie w grupie tatusia Aleksa, który opowiadał o swoim zawodzie ratownika medycznego. Rozmawiał o udzielaniu pierwszej pomocy, ratowaniu poszkodowanych, numerach alarmowych, bezpiecznej zabawie dzieci. "Pieski" w tym dniu wykonywały "domowe apteczki", które zabrały do domu. Ponadto zdobyły sprawność "Małego ratownika" w ramach realizowanego programu "Uszatkowa karuzela zawodów". Dziękujemy za ciekawe spotkanie oraz kolorowanki Zapraszamy kolejnych rodziców.

• Koguciki witają jesień

•   Koguciki doświadczyły, że jesień wcale nie musi być smutna i ponura - raczej jest wesoła i kolorowa! Dowiedziały się też, że pory roku kolejno po sobie następują i mimo, że lato odeszło, za rok wróci do nas. Dzieci poznały dary, który jesień nam przynosi i nauczyły się rozpoznawać oznaki jesieni. A wszystko to poprzez zabawy:)

• Wrzesień u Piesków

• Początek września u PIESKÓW rozpoczął się urodzinami. Dragomir i Jowita mają już 5 lat! Drogim solenizantom jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń, dużo uśmiechu na twarzy i wszystkiego dobrego. Dziękujemy za poczęstunek.

15 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kropki. Były zabawy muzyczne, ruchowe a na koniec zajęć dzieci wykonały kolorowe gąsienice oczywiście z kropek.

"Pieski" mają w tym roku piękne "Kolorowe karty" i już rozpoczęły w nich pracę. Na pierwszej stronie odbiły w nich swoją dłoń. Dzieci wykonały również swoje imienne wizytówki oraz przypomniały sobie zasady panujące w naszym przedszkolu i grupie -złożyły swój "podpis" pod KODEKSEM PIESKÓW.

• Koniec roku - Certyfikaty dla Przedszkola

• Koniec zajęć dydaktycznych łączy się z podsumowaniem działań podejmowanych przez nasze przedszkole w ramach projektów edukacyjnych ogólnopolskich i międzynarodowych, w których przez cały rok uczestniczyły nasze przedszkolaki.

Zostaliśmy nagrodzeni więc z dumą prezentujemy nasze nowe Certyfikaty:

- Certyfikat Placówki Ratowników Czytelnictwa- za aktywny udział i inicjowanie działań prowadzących do upowszechniania czytania wśród dzieci;

- Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury- za realizację zmisiowanych zadań związanych z rozwijaniem czytelnictwa wśród dzieci;

- Certyfikat Piękna Nasza Polska Cała- za udział w międzynarodowym projekcie i realizację zadań związanych z edukacją patriotyczną i regionalną wśród dzieci;

- Podziękowanie Orzeł Biały- za napisanie nowych "Przygód Orła Bielika", udział w tworzeniu ogólnopolskiej Księgi Legend w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała.

BRAWO, brawo nasze Przedszkolaki!!! :-)

Dziekujemy również wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie działali z Nami przez cały rok angażując się w różne zadania projektowe. :-)

• Podziękowania dla Rodziców

• Dzieci z grupy Kogucików, serdecznie dziękują mamom: Hani, Dragomira i Igi za wszystkie nowe gry, książeczki i materiały do zabaw plastycznych. :-)

• Akcja ekologiczna Amos "Najlepszy klej"

• Zakończyliśmy udział w akcji ekologicznej Amos" Najlepszy klej". Przez cały rok dzieci zbierały puste tubki po kleju, by w ramach akcji wymienić je na określoną ilość pełnych. Zebrała nam się dość pokaźna ilość

Przygotowaliśmy też dokumentację z przebiegu akcji w naszym przedszkolu w formie krótkiego filmiku - do konkursu "Mali reporterzy Akcji AMOS.

Nasze Przedszkolaki zdecydowanie polecają klej Amos Glue Stick! ;)

Przedszkolaki_klej_Amos_polecaja_(1).ppt

• PSSE Katowice przypomina!

• „Bezpieczne wakacje 2023” – za kilka dni nadejdą upragnione wakacje!!! Ważne żeby czas odpoczynku, braku obowiązków, nie zwolnił z dbania o swoje bezpieczeństwo. Nie jest ważne gdzie będziecie spędzać ten czas – w górach czy nad morzem, w parku czy nad jeziorem, w mieście czy w lesie, aktywnie czy leniwie, na obozie czy na koloniach – pamiętajcie, że najważniejsze jest to, żebyście wypoczęli i żeby Wasze wakacje były bezpieczne!

#pssekatowice #bepiecznewakacje

• Akcja "Bezpieczne wakacje"

• 22. czerwca odwiedzili nas panowie policjanci, dzielnicowi w ramach akcji policji " Bezpieczne wakacje". Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego w okresie wakacyjnego wypoczynku nad wodą lub w górach. Przypomnieli zasady zachowania w kontaktach z nieznajomymi i sposoby wzywania pomocy w sytuacjach alarmowych. Dzieci miały okazję poznać codzienne wyposażenie policjanta oraz pooglądać radiowóz. Policjantom towarzyszyła oczywiście  maskotka Sznupka. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe policyjne niespodzianki.

Panom policjantom serdecznie dziękujemy za to pouczające i emocjonujące spotkanie.