• Mali ekonomiści- zajęcia o finansach u Kogucików

• 21. czerwca grupę Koguciki odwiedziła mama Hani. Przeprowadziła zajęcia dotyczące pieniędzy.  Dzieci dowiedziały się jak dawniej wyglądały pieniądze czym można było płacić, poznały nazwy: moneta, banknoty. Oglądały pieniądze z różnych krajów np. z Tanzanii. Dowiedziały się  w jaki sposób można  płacić w dzisiejszych czasach np w sklepie. Próbowały odpowiedzieć na pytania: Czym są pieniądze? Skąd się biorą? Do czego służą? Uzupełniały karty pracy. Projektowały karty płatnicze. Na koniec zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe prezenty. Każda grupa otrzymała książkę "ABC Ekonomii".

Bardzo dziękujemy mamie Hani za ciekawe zajęcia oraz prezenty :-)

• Piękna Nasza Polska Cała

• Nasze Przedszkolaki wykonały ostatnie zadania projektowe w tym roku szkolnym: piosenka projektowa "Piękna Nasza Polska Cała" i Krakowiaczek niejeden" - zapoznanie się z historią tańców polskich, nauka i zaprezentowanie jednego z nich- u nas tradycyjnie "polonez".

• "Czytanie na polanie"

• Ostatnie spotkanie z bajkami przed wakacjami z Panią z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 17.

Dziękujemy za cały rok czytelniczych spotkań :-)

• Czerwiec u Kogucików

• Mamy w grupie nowego kolegę - to miś FIBI. Sami wymyśliliśmy dla niego to imię  - bardzo polubiliśmy tego misiaczka. Mówimy mu do uszka różne miłe słowa, witamy go codziennie w grupie i żegnamy kiedy idziemy do domu. Spogląda na nas z biurka pani - możemy do niego podejść, przytulić kiedy tylko chcemy. Mieszka w swoim przezroczystym "domku". FIBI JEST FAJNY! Zawsze na nas czeka w przedszkolu.

Urodziny Igora :-)

• Czerwiec u Zajączków

• Pożegnania czas- prezenty od pani Ewy :-)

Ostatnie zajęcia z serii "Odczarowane kodowanie- kodujemy więcej wiemy", dzieci z grupy Zajączki w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach. Podczas ostatniej wizyty rozmawialiśmy o szczęściu i pechu na podstawie historii "Ale szczęście, ale pech!"

Nauczycielom bibliotekarzom- pani Joannie i pani Katarzynie, serdecznie dziękujemy za cały rok fascynujących zajęć z kodowania i zabawy z elementami programowania :-)

• Pożegnanie przedszkola - Zajączki

• 16. czerwca nasze najstarsze przedszkolaki, dzieci z grupy "Zajączki", uroczyście pożegnały przedszkole, na deskach wielkiej sceny w MDK "Koszutka" Filia "Dąb". Emocji w tym dniu było co niemiara, nie zabrakło śmiechu, zadumy nad szybko upływającym czasem (bo przecież "tak niedawno żeśmy się spotkali...") oraz łez wzruszenia ;)

Dziękujemy za wszystkie nasze wspólne przedszkole zmagania :) Życzymy Wam wielu sukcesów, tych małych i dużych, na drodze obowiązków szkolnych :) Zajączki, POWODZENIA! :)

Zapraszamy na relację z tego wyjątkowego wydarzenia.

Gorące podziękowania składamy wszystkim Rodzicom, za kilkuletnią aktywną współpracę, zaangażowanie, życzliwość, pomoc, wiele ciepłych słów na pożegnanie oraz miłe niespodzianki, kwiaty i przygotowanie słodkiego poczęstunku po uroczystości. DZIĘKUJEMY!

• Żegnamy przedszkole

• UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA PRZEDSZKOLA

PRZEZ DZIECI Z GRUPY „ZAJĄCZKÓW”

16. czerwca (piątek) o godz. 16:30

w MDK Filia „Dąb”

• Prosimy Rodziców o wcześniejsze odebranie dzieci z przedszkola w tym dniu.

Elegancko ubrani spotykamy się wszyscy w MDK o godz. 16:15 (prosimy o punktualność)

• W środę 14.06.  na godz. 10:00 dzieci idą na próbę generalną do MDK (to jedyna próba), prosimy o obowiązkową obecność wszystkich dzieci.
          • Finał akcji "I Ty możesz zostać superbohaterem!"

• Zbiórka rzeczy dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Katowicach zakończyła się pomyślnie. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom. Cieszymy się, że bezdomne zwierzaki mogą liczyć na tyle DOBRA  z naszej strony.

Zapraszamy również na relację z podsumowania naszego całorocznego udziału w projekcie Bliżej Pieska" wyd. Bliżej Przedszkola na stronę https://blizejprzedszkola.pl/wpis-21894,kochamy-zwierzeta-pomagamy potrzebujacym

Podczas realizacji projektu dzieci mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczyły się właściwego zachowania wobec nich. Za aktywny udział w tym projekcie nasze przedszkole otrzymało certyfikat "Bliżej Pieska".

• Zabawy z okazji Dnia Dziecka

• 30. maja nasze przedszkolaki wzięły udział w zabawach z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Na dzieci czekały nie lada atrakcje- wyjątkowy pokaz baniek mydlanych, zabawy z suchym lodem, konkurs plastyczny i balonowe szaleństwa w ogrodzie przedszkolnym. Emocji w tym dniu było co niemiara i pogoda również nam dopisała :-)

Zabawy u Zajączków i Piesków

Zabawy u Misiów Kogucików

• Zielnik Kogucików

• Kilka tygodni temu Koguciki rozpoczęły prace przygotowawcze do wspólnego wykonania "Zielnika" składającego się z roślin występujących w naszym ogrodzie przedszkolnym. Ogród mamy okazały więc dzieci nazbierały mnóstwo różnych okazów. Dzisiaj prezentujemy Wam ich wspólne dzieło- a to wszystko w ramach projektu edukacyjnego, w który bierze udział całe nasze przedszkole od początku roku szkolnego- "Piękna nasza Polska cała" :-)

Szczegółowo na temat prac nad zielnikiem możecie przeczytać na stronie miesięcznika Bliżej Przedszkola: https://blizejprzedszkola.pl/wpis-21837,nasz-zielnik

• Zebranie organizacyjne dla nowych rodziców

• ZAPROSZENIE

W dniu 20 czerwca 2023 r. o godz. 15:30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które po raz pierwszy będą uczęszczać do naszego przedszkola od nowego roku szkolnego.

Prosimy o zabranie ze sobą informacji dot. nazwisk osób oraz ich numerów dowodów osobistych, które będziecie Państwo upoważniać do odbioru swojego dziecka.

Spotkanie potrwa ok. 1 godz.

• Dzień Mamy i Taty u Piesków

• 25. maja dzieci w grupy Piesków prezentowały swoim rodzicom przygotowaną inscenizację. Było bardzo wesoło :)