• Wrzesień u Misiów

• Poznajemy zasady bezpieczeństwa na drodze oraz oznaki jesieni.

"Koła dookoła"- rozpoznajemy kształty.

Wesoło spędzamy czas na zabawach dowolnych w ogrodzie przedszkolnym.

Nasze najmłodsze przedszkolaki powoli poznają zasady panujące w przedszkolu. Dzieci zwiedziły już sale innych grup i salę gimnastyczną, poznały swoje imiona, zawarły z nauczycielem tzw. " kodeks przedszkolaka", którego zasady obiecały codziennie przestrzegać, wspólnie bawiły się na placu zabaw. Codziennie razem śpiewają i bawią się przy muzyce, a towarzyszy im Miś Uszatek, który na każdym kroku pokazuje maluchom, że przedszkolakiem fajnie być! :-)

• Wizyta tatusia Aleksa u Piesków

• "Pieski" gościły (22.09) u siebie w grupie tatusia Aleksa, który opowiadał o swoim zawodzie ratownika medycznego. Rozmawiał o udzielaniu pierwszej pomocy, ratowaniu poszkodowanych, numerach alarmowych, bezpiecznej zabawie dzieci. "Pieski" w tym dniu wykonywały "domowe apteczki", które zabrały do domu. Ponadto zdobyły sprawność "Małego ratownika" w ramach realizowanego programu "Uszatkowa karuzela zawodów". Dziękujemy za ciekawe spotkanie oraz kolorowanki Zapraszamy kolejnych rodziców.

• Koguciki witają jesień

•   Koguciki doświadczyły, że jesień wcale nie musi być smutna i ponura - raczej jest wesoła i kolorowa! Dowiedziały się też, że pory roku kolejno po sobie następują i mimo, że lato odeszło, za rok wróci do nas. Dzieci poznały dary, który jesień nam przynosi i nauczyły się rozpoznawać oznaki jesieni. A wszystko to poprzez zabawy:)

• Wrzesień u Piesków

• Początek września u PIESKÓW rozpoczął się urodzinami. Dragomir i Jowita mają już 5 lat! Drogim solenizantom jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń, dużo uśmiechu na twarzy i wszystkiego dobrego. Dziękujemy za poczęstunek.

15 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kropki. Były zabawy muzyczne, ruchowe a na koniec zajęć dzieci wykonały kolorowe gąsienice oczywiście z kropek.

"Pieski" mają w tym roku piękne "Kolorowe karty" i już rozpoczęły w nich pracę. Na pierwszej stronie odbiły w nich swoją dłoń. Dzieci wykonały również swoje imienne wizytówki oraz przypomniały sobie zasady panujące w naszym przedszkolu i grupie -złożyły swój "podpis" pod KODEKSEM PIESKÓW.

• Koniec roku - Certyfikaty dla Przedszkola

• Koniec zajęć dydaktycznych łączy się z podsumowaniem działań podejmowanych przez nasze przedszkole w ramach projektów edukacyjnych ogólnopolskich i międzynarodowych, w których przez cały rok uczestniczyły nasze przedszkolaki.

Zostaliśmy nagrodzeni więc z dumą prezentujemy nasze nowe Certyfikaty:

- Certyfikat Placówki Ratowników Czytelnictwa- za aktywny udział i inicjowanie działań prowadzących do upowszechniania czytania wśród dzieci;

- Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury- za realizację zmisiowanych zadań związanych z rozwijaniem czytelnictwa wśród dzieci;

- Certyfikat Piękna Nasza Polska Cała- za udział w międzynarodowym projekcie i realizację zadań związanych z edukacją patriotyczną i regionalną wśród dzieci;

- Podziękowanie Orzeł Biały- za napisanie nowych "Przygód Orła Bielika", udział w tworzeniu ogólnopolskiej Księgi Legend w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała.

BRAWO, brawo nasze Przedszkolaki!!! :-)

Dziekujemy również wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie działali z Nami przez cały rok angażując się w różne zadania projektowe. :-)

• Podziękowania dla Rodziców

• Dzieci z grupy Kogucików, serdecznie dziękują mamom: Hani, Dragomira i Igi za wszystkie nowe gry, książeczki i materiały do zabaw plastycznych. :-)

• Akcja ekologiczna Amos "Najlepszy klej"

• Zakończyliśmy udział w akcji ekologicznej Amos" Najlepszy klej". Przez cały rok dzieci zbierały puste tubki po kleju, by w ramach akcji wymienić je na określoną ilość pełnych. Zebrała nam się dość pokaźna ilość

Przygotowaliśmy też dokumentację z przebiegu akcji w naszym przedszkolu w formie krótkiego filmiku - do konkursu "Mali reporterzy Akcji AMOS.

Nasze Przedszkolaki zdecydowanie polecają klej Amos Glue Stick! ;)

Przedszkolaki_klej_Amos_polecaja_(1).ppt

• PSSE Katowice przypomina!

• „Bezpieczne wakacje 2023” – za kilka dni nadejdą upragnione wakacje!!! Ważne żeby czas odpoczynku, braku obowiązków, nie zwolnił z dbania o swoje bezpieczeństwo. Nie jest ważne gdzie będziecie spędzać ten czas – w górach czy nad morzem, w parku czy nad jeziorem, w mieście czy w lesie, aktywnie czy leniwie, na obozie czy na koloniach – pamiętajcie, że najważniejsze jest to, żebyście wypoczęli i żeby Wasze wakacje były bezpieczne!

#pssekatowice #bepiecznewakacje